It´s difference between fighting against something and fighting for something. Or someone...

Welcome to Mystic Falls - 1. kapitola

13. listopadu 2014 v 20:21 | MarryAnn |  Welcome to Mystic Falls
Hlavní postava: Yasmin Fuego
Ostatní: Stefan Salvatore, Damon Salvatore, Elena Gilbertová, Katherine Piercová, Caroline Forbesová, Bonnie Benettová, Původní...
Děj: Yasmin, dvěstětřicetčtyři let stará upírka, jede navštívit svého dávného přítele, Stefana Salvatora, do, nám všem známeho, Mystic Falls. Ale, samozřejmě, Yasmin nebude mít takové štěstí, aby hned o dva dny později do města nepřijeli Původní. Jak na ně zareaguje? Co vyvolá její přijezd?
A je "jenom" upírka?
Doba: nedůležitá
Pozn.aut.: A frčíme do Mystic Falls! :D Příští kapitola by měla být delší :-) Doufám :D Btw, omlouvám se, že přidávám tak pozdě, ale měla jsem po dlouhé době na návštěvě kamarádku a ještě jsem musela udělat domácí úkol na chemii :-P Hnus! :D


Seděla jsem ve svém milovaném červeném kabrioletu a vítr mi rozfoukával mé hnědé vlasy. Milovala jsem ten pocit volnosti. Tu svobodu. Nic není lepší, když můžete sešlápnout plyn svého auta a rozjet to 130 kilometrovou rychlostí.
Vítejte v Mystic Falls, hlásala uvítací tabule. Byla jsem nucena zpomalit. Achjo, musel si vybrat zrovna svoje rodné město? Bylo to opravdu nutné?
Projela jsem náměstím, pár ulicemi a nakonec zastavila u sídla Salvatorů. Jak dlouho jsem tu nebyla? Od roku 1864? No... Docela zajímavý rok. Dlouhou dobu jsem naháněla Katherine, ale pak mě to přestalo bavit. Mrcha může umřít rukou Původního. A já si to nenechám ujít.
Než jsem vystoupila, vzala jsem si ze zadního sedadla telefon a vydala se ke vchodu. Zazvonila jsem a čekala. Jsem zvědavá, jestli tu žije nějaký jejich příbuzný nebo jestli náhodou už je Damon nevyvraždil. Pravda, pasovalo by to na něj.
Otevřely se dveře a v nich stála Katherine. Jediný rozdíl byl v rovných vlasech. Vytřeštila jsem oči.
"Přejete si?" zeptala se mile. Vlnu vzteku, co se přese mě převalila, jsem se pokusila skrýt a nějak jí zkrotit. Tušila jsem, že se mi na okamžik museli změnit oči.
Pozvedla jsem koutky. "Hledám Stefana Salvatora."
"Yasmin?" ozvalo se za brunetčinými zády. Vztek se změnil v radost. Takouvouhle citovou horskou dráhu jsem měla naposledy po přeměně.
Nakoukla jsem za její záda a zazubila se vesele na Stefana.
"Copak tam budeš stát dlouho? Několik let mě nevidíš a ty nemáš ani to svědomí, že mě ani nepřivítáš?" pokárala jsem ho s uličnickým úsměvem.
Přemístil se přede mně a už mě pevně svíral v obětí. "Jak?" zeptal se, když se odtáhl.
"Skoro novým autem. Všimnul sis? Červený kabriolet, když se podíváš přes mé rameno," protočila jsem nad ním oči. Hrála jsem hloupou.
"Jakto?" opravil se a pocuchal mi vlasy.
Vyplázla jsem na něj jazyk. "To bys chtěl vědět, viď?" zazubila jsem se na něj a on jen protočil oči. "Můžu dál?" zeptala jsem se ho s pozvednutým obočím.
Přikývl. Překročila jsem práh domu a nasála vzduch. Vůně starého dřeva, prachu (i když ten nemá moc specifickou vůni), alkoholu a... Bože můj, krve?! No potěš!
"Hmmm, ani za ty roky, co jsem tu naposledy byla, se to tu nezměnilo," otočila jsem se k němu s úsměvem. "Představíš nás?" zkoumala jsem brunetku po jeho boku pohledem.
Jen se pousmál. "Není to Katherine. Tohle je Elena Gilbertová," představil mi ji a já pozvedla obočí.
"To není možné," nevěřila jsem mu. "Katherine jdu po krku už 200 let." Ano, Katherine je mým cílem dříve než po proměně Salvatorových.
"Hálo, já jsem tady!" zahlásila se Kath-. Tedy, Elena.
"A mě to v tuhle chvíli nezajímá. Počkej si," vrhla jsem po ní nepříjemný pohled. "Katherine má dvojnici?" nechápala jsem. Jen přikývl. "Ale... to není možné," zopakovala jsem.
"Je. A než budeš vytvářet teorie, který budou pravděpodobně pravdivý, ano, Katherine měla za lidského života dítě," potvrdil mi to.
Až teď mi něco došlo. Jojo, jsem blesk, nemusíte mi to připomínat.
Teprve teď jsem se natočila k Eleně. "Takže... Ty si upír?" zvedla jsem obočí.
Jen si povzdechla. "Ne. Bije mi srdce, copak to není slyšet?"
Protočila jsem oči. "Nepoužívám svůj sluch stále. To bych byla jak radar. A o to moc nestojím."
Otevřely se dveře od domu a v nich stál Damon. V celé své kráse. "Ááá, Štěkna!" prohlásil nadšeně, jen co mě uviděl.
Aby v tom nebyl sám, nadšení jsem předstírala též: "Ááá, modrooký idiot!"
"Vůbec si mi nechyběla," přiznal se s širokým úsměvem.
"Ty mě taky," opáčila jsem.
"Tak jsme si uvedli situaci do pravé míry, teď můžeš zase odjet." Otevřel mi ochotně dveře dokořán a ještě mě pobídl rukou.
"Jak tak koukám, vůbec ses nezměnil," protočila jsem oči. Lehce jsem pozvedla ruku a namířila na něj prstem. "Stejně tvé nejlepší období bylo v dvacátých letech," mrkla jsem na něj a on se ušklíbl.
"To si nemyslím," rozešel se ke stolku s alkoholem, "Nikdy nepochopím, jak jsi mě k tomu dokázala donutit." Zasmála jsem se. Stefan vedle mě pozvedl obočí. Zavrtěla jsem hlavou a zatvářila se ve stylu Později. "Dáš si?" pozvedl skleničku mým směrem.
"Ne, díky. Tuším, že bys mi s radostí nalil drink se sporýšem," ušklíbla jsem se na něj. Pokýval hlavou v souhlasu a já se musela rozesmát. Přešla jsem k němu a když se ke mně konečně otočil, jsem ho objala. To zděšené Cože?! se od Stefana dalo očekávat.
"Kdy si stačil zabít Zacka?" zeptala jsem se Damona tak, aby to nemohl slyšet ani Stef.
"Asi před rokem?" odpověděl ne zrovna nejjistěji a já se odtáhla. O krok jsem ustoupila, nakrčila znechuceně nos a káravě na něj pohlédla.
"Je to cítit. Měli by jste si sem pozvat nějakou čarodějku, aby vám to tu vyčistila. Co nejdříve," doporučila jsem jim. "Bože můj, kolik lidí jste tady stihli za tu dobu zabít? A kolik lidí tu umíralo?" upřímně jsem se zděsila.
Elena sešla těch pár schodů a bez obalu se mě zeptala: "Jsi upír, že ano?"
"Ano," odpověděla jsem nepřítomně a došla ke sofa a dotkla se ho.
Tady si taky poleželo pár mrtvol... Ale proč zrovna na gauči?
"Tak jak-. Jak to víš?" zadrhla se a silou si mě k sobě otočila. Zhluboka jsem se nadechla a nechalo moje oči... změnit se? Do týhle doby nevím, jak to nazvat.
Zalapala po dechu a několik kroků ode mě odstoupila. "Proč tvoje oči září a u jiných tmavnou a naskočí jim žíly?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wer Wer | E-mail | Web | 13. listopadu 2014 v 20:59 | Reagovat

Konečne som ti poslala na mail tie veci, tak snáď ti to došlo.

2 Sima Sima | E-mail | Web | 14. listopadu 2014 v 10:19 | Reagovat

konečne si spaäť :D :D a aj prvá kapitola je podarená som zvedavá ako sa veci budu vyvíjať dalej :D páči sa mi ten banner k poviedke :D

3 MarryAnn MarryAnn | E-mail | Web | 16. listopadu 2014 v 15:27 | Reagovat

[2]: No, že je ta úvodka úžasná? :D I já jsem ráda, že se vracíme :-)
A upřímně, jsem taky zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet :D

[1]: Došlo :-) Ale to už víš :D

4 Katarína Katarína | Web | 17. listopadu 2014 v 14:58 | Reagovat

Jsem ráda že jsi zpátky! Tenhle blog mi chyběl. A jinak jsem se do téhle povídky krutě začetla, tak doufám že pokračování bude brzy.
PS: Ta štěkna byla nejlepší :D

5 MarryAnn MarryAnn | E-mail | Web | 17. listopadu 2014 v 18:33 | Reagovat

[4]: Já jsem taky ráda :D A neboj, ta přezdívka tam bude častěji a brzo přidám druhou :D

6 Fame Fox Fame Fox | Web | 22. listopadu 2014 v 16:09 | Reagovat

Prosím? to čo je za ukončenie! :D perfektné, pretože to potom núti človeka aby to čítal ďalej! Múdro! múdro! :D
Hm, takže, prvá kapitola urobila svoje čaro s dialógmi - Stefan a Yasmin + Damon a Yasmin. :D Ale druhý vyhral na pknej čiare, pretože si Damona perfektne vystihla! :D takže, plus plus plus veľký bod! :)
Keď bude ´dalšia kapitola, snáď sa tu čoskoro objaví, prečítam! ^^

7 Michelle Michelle | Web | 30. ledna 2015 v 21:05 | Reagovat

Tohle vypadá dost zajímavě. Už teď se mi Yasmin líbí. Má přesně ten charakter, který se mi ženských hrdinek líbí a její vztah se Salvatorama bude zřejmě dost zajímavý a svým způsobem i vtipný :D .
Mimochodem, co dělá na úvodce Kol? Bude tam Kol? Prosím prosím, smutně koukám O:) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všetok obsah blogu je naša tvorba! Nekopírovať! Ak chcete zverejniť našu tvorbu inde, ozvyte sa na email alebo čokoľvek iné! Thx! :)

Fanclubs: